Youtube’da İzlenmelerinizi Arttırmak İçin 7 Tavsiye

tarafından
48
Youtube’da İzlenmelerinizi Arttırmak İçin 7 Tavsiye

Bu yazımızda herhangi bir program veya herhangi bir hileye başvurmadan youtube videolarınızın izlenmesini arttırmak için neler yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Youtube kanalınıza video yükledikten bir süre sonra videonuz youtube arama sonuçlarında çıkmaya başlayacaktır. İzlenme sayısı arttıkça da arama sonuçlarında daha üstlerde çıkacaktır. Videonun ön sırada çıkması elbette ki daha çok izlenme ve daha fazla kazanç demektir.

Şimdi hep birlikte youtube video izlenme arttırma için gerekli adımları inceleyelim…

  • Video Kapak Resimlerinizi İlgi Çekici Yapın

Bir izleyici youtubeda arama yaptığında karşısına bir sürü video çıkar.Sizler küçük resiminizle onları etkilemelisiniz.Ne kadar renkli ne kadar video ile alakalı yazılar kullanırsanız kullanıcı sizin videonuzun ne kadar yararlı olucağını anlayacaktır ve sizin videonuzu seçecektir ve buda size izlenme kazandıracaktır.

  • Kısa, öz ve ilginç video başlığı belirlemelisiniz

Ziyaretçiler video küçük resiminden sonra başlığa bakacaklardır.Bu nedenle başlığımız kısa ve videoyu tam anlamıyla özetleyen bir başlık olmalıdır.Çok uzun yaptığınız başlıklar ziyaretçiyi videolarınızdan uzaklaştırabilir.

Video başlıklarında “en, inanılmaz, muhteşem” vb kelimeler geçmesi olumlu etki yapacaktır. Örneğin; “Youtube para kazanma” başlığı yerine “Youtube’dan İnanılmaz Derecede Para Kazanın” gibi bir başlık daha ilgi çekici olacaktır.

  • Videonuzu tam olarak anlatan bir video açıklaması ekleyin

Başlığınızı yazdıkdan sonra sıra açıklama kısmında.Eğer video ile alakalı vev detaylı bilgi verirseniz bu hem videonuzun ne ile ilgili olduğunu youtube’a anlatmış olursunuz vede aramalarda yükselmenizi sağlar.Buda size izlenme kazandırır.

  • Videolarınızın önde olması için kaliteli etiket ekleyin

Videolarınızın en çok izlenmesini sağlayan şey etiketlerdir.Etiketleriniz video içeriği ile alakalı olmalıdır.Etiketleri yazarken kendinizi izleyicinin yerine koyun ve ben bu videoya ulaşmak istersem youtube arama kısmına ne yazardım diyerek düşünün ve yazın.Bu arama etiketlerini eklemeniz sizi youtube aramada sıralamanızı yükseltir ve izlenme sağlar.

  • Çevrenizdeki İnsanlara Videolarınızdan Bahsedin

En iyi ve etkili izlenme kazanma yönteminiz yakın çevrenizdeki insanlardır.Çünkü onlar videonun içeriğini bilmese bile size destek olmak için bile izlerler.Ve onların izlemesi size izlenme kazandırır ve buda videonuzun izlenildiğini ve aramalarda yükselmesini sağlar.

  • Videolarınızı Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

En etkili ve kolay yollardan biride sosyal medya hesaplarınız.İnstagram Twitter Facebook gibi platformlarda videolarınızı paylaşmanız insanlarının ilgilerini çekmesini ve beğenirlersede videonuzu izlemesini sağlar burda en önemli unsurlardan biride en başta bahsettiğimiz küçük resminiz ne kadar video anlatır ve belirgin olursa kullanıcı daha çok bilgi elde eder.

  • Youtube Kanalınıza Haftada 1 Video Ekleyin

Youtube kanalıyla ilgilenen içerik üreticilerini ön plana alır.O Yüzden haftada en az 1 video atmaya özen gösterin.Bu size hem izlenme kazandırır hemde aramalarda yükseltir.

Arkadaşlar bu yazımızda youtube videolarımızın izlenme sayılarını arttırmak için yapılması gerekenleri 7 madde altında incelemeye çalıştık. Makale ile ilgili soru, görüş ve düşüncelerinizi bize yorum olarak ulaştırabilirsiniz.